Reizen door Amerika? Zoveel kost een roadtrip door Amerika

Plan je een reis naar West-Amerika en vraag je je af hoeveel zo’n reis kost? Dan ben je aan het juiste adres beland. Een roadtrip door Amerika kost gemiddeld € 50,- en € 90,- per dag. Dat bedrag is natuurlijk afhankelijk van je manier van reizen en waar je je geld aan wilt uitgeven. Ontdek op Lone Drifters de gedetailleerde kosten voor een roadtrip door Amerika.

Dagbudget in Amerika

Een gemiddelde dag in Amerika kost rond de € 50,- en € 90,-. Uiteraard kun je meer of minder uitgeven afhankelijk van je type reis of je voorkeuren.

Bij een rondreis door de noordoostelijke steden in Amerika liggen de kosten voor eten en drinken vaak hoger dan een bij rondreis door het zuidwesten. Bij de laatste reis je vooral langs kleinere steden. 

Er zijn vijf hoofdcategorieën van je reisbudget in West-Amerika die je in de gaten moet houden. Dat zijn de kosten van accommodatie, vervoer, eten, activiteiten en entertainment.

De beste manier om ervoor te zorgen dat je reis naar Amerika betaalbaar blijft, is door de beste balans te vinden tussen deze vijf aspecten die bij jouw reisstijl passen.

Hieronder vind je een overzicht van verwachte kosten tijdens je roadtrip door Amerika.

Kostenpost Kosten
Vliegen naar de Verenigde StatenVanaf € 500,- vliegen.
Georganiseerde reisVanaf € 1372,- (autorondreis Amerika Plus of Tenzing)
VervoerAutohuur gemiddeld € 30,- per dag (2 personen)
Een camper kost gemiddeld € 50,- per camper per dag.
De bus betaal je uiteraard per keer en verschilt per busreis.
Overnachten in Amerika Campings in Amerika kosten zo’n € 40,- per nacht (twee personen).
Hotels: gemiddeld € 70,- per nacht (twee personen )
Airbnb: € 40,- per nacht (twee personen in een shared appartement)
Eten & drinken:€ 25,- en € 30,- per dag (restaurants, McDonald’s en boodschappen). Vooral fruit en groenten zijn duur in Amerika!
WiFi op je telefoonOngeveer € 15,- per maand voor een Amerikaans simkaart in je eigen toestel
Activiteiten in AmerikaVerschilt per activiteit, kajakken bij Lake Powell kost bij voorbeeld: € 23,- p.p. Een jaar pas (anual pass of America The Beautiful Pass: ) voor de Amerikaanse parken kost $ 80,- (ong. € 70,-) en kun je online kopen of bij een loket van de ingang van een van de vele parken kopen.

Kosten vervoer in Amerika

Het is ideaal om in Amerika rond te reizen met een auto (en tent of hotel naar hotel) of een camper. Hieronder vind je een overzicht van de kosten voor het vliegen naar Amerika, het huren van een auto en een camper.

Vliegen naar Amerika

Een vliegticket naar Amerika hoeft niet veel te kosten. Tegenwoordig kun je al voor € 300,- naar de Verenigde Staten vliegen. Echter moet je wel ruim van te voren boeken en flexibel zijn in vliegtijden en vliegdagen.

Tip: Wij gebruiken zelf altijd Skyscanner om het goedkoopste ticket te vinden. Hoe je dat doet leggen wij uit in dit artikel.

Kosten autohuur in Amerika

Een auto geeft je veel vrijheid. Of je nou van hotel naar hotel of van camping naar camping reist. Voor een gemiddelde auto ben je voor drie weken € 622,- (ong. € 30,- per dag) kwijt (inclusief alle verzekeringen die je nodig hebt in Amerika).

Hoe kleiner de auto, hoe goedkoper. Heb je weinig bagage, dan is de categorie economy die je vaak kunt kiezen bij een autoverhuurder, meer dan voldoende.

Het kan ook zeker uit om prijzen van autoverhuurders te vergelijken via een online vergelijker zoals Easyterra. Je kunt ook je huurauto voordelig huren met een autorondreis via een reisorganisatie zoals AmerikaPlus. Bij deze reisorganisatie kun je je reis vaak ook aanpassen naar wens. Boek er bijvoorbeeld een hotel bij.

Benzineprijs Verenigde Staten

In de staat Californië betaal je voor benzine zo’n € 0.75 – € 0.85 per liter. In de staat Arizona kost het je € 0.56 – € 0.66 per liter en in de staat Oregon zo’n $0.82 (€ 0.71).

Via deze website (Gasprices.aa.com) vind je de meest recente benzinekosten.

Onze huurauto via Easyterra

Met de tent door Amerika

Ga je met een tent reizen, dan is een ruime auto wel zo handig om je al je spullen in kwijt te kunnen. Natuurlijk kun je ook met een tent lopend reizen (voor de echte backpackers) of de bus of trein pakken.

Camper huren Amerika kosten

De kosten van een roadtrip door West-Amerika met camper liggen tussen de € 50,- en de € 100,- per persoon per dag op basis van reizen met 2 personen.

Het beste is om een deal te boeken voor een bepaalde periode. Bij Travelhome kun je bijvoorbeeld een camper huren in Amerika vanaf € 989,- per persoon voor 20 dagen.

Tip: gratis brochure

Vraag bij Travelhome een gratis brochure aan om alvast inspiratie op te doen voor je camperreis naar Amerika.

Benzinekosten

In Californië ligt de benzineprijs gemiddeld op $ 3.694 per gallon. Een gallon is zo’n 3,79 liter. Dat betekent dat de prijs voor een liter op zo’n € 0.975 per liter ligt. 

Kosten rondreis West-Amerika met een reisorganisatie

Een rondreis is handig als je alleen reist of als je een reis voor je wilt laten plannen (met je partner, alleen of met gezin). Vaak reis je dan met een grote bus, maar je kunt ook autoreizen boeken. Je boekt dan een vliegticket, autohuur en hotel voor een voordelige prijs.

AmerikaPlus is een bekende in Amerika gespecialiseerd reisorganisatie. Je kunt voorgestelde routes boeken voor elk budget. Daarnaast geeft deze reisorganisatie veel handige tips. Een aanrader is de AmerikaPlus autoreis. Je boekt dan een vakantie met auto, vliegticket en hotel vanaf € 1200,-.

Tip: Voor reisorganisaties geldt ook vroegboekkorting. Hoe vroeger je boekt hoe hoger de korting. Wacht dus niet te lang en boek je pakketreis voor de zomer van volgend jaar nu al!

Eten en Drinken in Amerika

Ook voor eten en drinken geldt dat je het zo duur kan maken als je zelf wilt. Kook je graag zelf, dan ben je beduidend goedkoper uit dan uit eten gaan. Wil je een drankje doen in een bar, reken dan op hogere kosten dan als je een supermarktbiertje koopt om op te drinken bij je tent.

Supermarkten

De prijzen voor boodschappen in Amerika in Amerika liggen ongeveer gelijk aan Nederland, maar sommige producten zijn zeker een stuk duurder.

Zo betaal je voor een zak M&M’s $ 5,-, een doos aardbeien $ 4,-, een kant en klaargerecht $ 7,- en een pot pastasaus ongeveer $ 4,-. Je goedkoopste opties om boodschappen te doen zijn de supermarkten;

  • Walmart;
  • Dollar Store;
  • Safeway (vraag dan gelijk een Safeway pasje aan voor fikse kortingen)

Verder kun je ook shoppen bij de Trader Joe’s, waar veel biologische producten te koop zijn en de IG.

Een 6-pack bier kost ongeveer $ 8,-, afhankelijk van de kwaliteit en waar het vandaan komt en je kunt een fles wijn krijgen van Trader Joe’s voor slechts $ 2,- (plus belasting)!

Uit eten

Uit eten in Amerika is zo duur als dat je het zelf maakt. Fast food ketens als MacDonalds zijn goedkoop, voor $ 3,79 (zo’n € 3,29) heb je een Big Mac sandwich. Ook een kop koffie kost je maar $ 1 (€ 0.867).

Hou bij restaurants rekening met de belastingen, die staan er vaak niet bij vermeld en vergeet de fooi niet. 10-15% van het totaalbedrag dat je hebt uitgegeven is normaal. 

Bars en cafes

Een lokaal, niet-ambachtelijk bier in een bar (denk aan Budweiser of Coors) kost je ongeveer $ 4-5,-. Als je naar een van de vele, vele craft beer bars gaat (en dat zou je ook moeten doen!), Verwacht dan dat de prijs van een pint dichter bij $ 7-8,- ligt.

Accommodaties in Amerika

Kamperen in Amerika

Dé manier om door Amerika te reizen is toch wel met een tent of camper. Wij sliepen zowel gratis als betaald (tot $ 32,- per plek per nacht) op campings. Hier kun je terecht met een tent en camper. Een camperplek is vaak wat duurder dan een tent.

Maar als kamperen met een tent niet jouw ding is, zijn er genoeg opties om in een hotel, hostel of motel te overnachten. Helaas vind je weinig tot geen hotels/hostels in natuurgebieden en is het vaak wat duurder.

Hostels & hotels

Uiteraard zijn hostels in Amerika een goedkope optie. Je betaalt rond de € 20,- en de € 40,- per bed of (privé)kamer. Hotels zitten met name in de grotere steden en zijn een stuk duurder: gemiddeld kost een hotel in Amerika tussen de € 40,- en de € 100,- per kamer.

Een motel ligt langs de weg en kost minder dan een hotel: tussen de € 25,- en de € 50,- per kamer.

Las Vegas hotel

Wij gebruiken altijd Booking.com om een hotel te boeken. Booking.com is ideaal als je op zoek bent naar last minute hotelaanbiedingen.

En een van de fijnste voordelen van Booking.com: je blijft flexibel en kunt zelfs kamers boeken op de dag dat je wilt inchecken – iets wat je toch flexibel houd!

Campings in Amerika

In Amerika vind je verschillende soorten campings waar verschillende prijzen bij horen. Campings in Nationale Parken kosten tussen de $ 10,- en $ 30,- (ong. € 9,- tot € 26,-) per nacht per plaats. 

De Commerciële campings zoals bijvoorbeeld de Koa Campings zijn iets duurder en kosten gemiddeld tussen $ 50,- en $ 90,- (ongeveer € 43,- tot € 77,-) per nacht, afhankelijk van de locatie en de voorzieningen.

→Bekijk ook welke soorten campings er zijn in Amerika.

Vuurt in Amerika camping
Camping in Lone Pines

Activiteiten in Amerika

Dit is een kostenpost waar je elke dag een klein fortuin aan uit kunt uitgeven of helemaal niets. Het hangt af vanwat je gewend bent en wat je wil doen.

Als je graag wandelt en wilt genieten van de beste landschappen van Amerika, dan zijn er voldoende goede wandelpaden en routes in staatsparken te vinden. Om te parkeren bij deze parken betaal je ongeveer $ 10,- (totaal per auto).

Als je echter niet naar een staatspark gaat, hoef je geen cent uit te geven aan een wandeling. Hetzelfde geldt als je buiten het park gratis parkeergelegenheid kunt vinden.

Andere activiteiten in Amerika kosten gemiddeld:

  • Een kano huren in Page koste ongeveer € 23,- per persoon voor 3 uur
  • Klimmen in Yosemite kost € 268,98/2,
  • Een studiotour in Warner Bros Movieworld in Los Angeles kost 69 dollar.
  • Toegang tot Alcatraz kost $39.90 (early bird, volwassene)
Kanoën in Page Arizona

Samenvatting

Verwacht in totaal dat je gemiddelde reiskosten naar West-Amerika ongeveer € 50,- en € 90,- per dag per persoon zullen zijn als je met een beperkt budget wilt reizen. Hoewel er zeker manieren zijn om kosten te besparen en niet zoveel uit te geven, is dit een prima budget om je aan te houden.

Dit is exclusief eventuele kosten voorafgaand aan de reis, zoals een paklijst of reisverzekering.

FAQ

Wat zijn de kosten van een rondreis door Amerika aan de westkust voor 3 weken?

Als je uitgaat van ongeveer €75,- per persoon per dag dan kom je uit op €1500,- exclusief vliegticket. Dit hangt af van hoe je reist. Bekijk ons artikel voor de details.

Wat is de goedkoopste periode om naar de Verenigde Staten te vliegen?

Oktober 2022 is volgens Skyscanner op dit moment de goedkoopste maand om te vliegen naar de Verenigde Staten .

Meer Amerika tips & blogs

Heb je nog vragen na het lezen van ons artikel? Volg ons op Instagram en stuur ons een privébericht.