Klimmen – en vooral boulderen – is een upcoming sport in Nederland. En oplettende lezers weten dat wij ook helemaal weg zijn van klimmen – zowel boulderen als touwklimmen. Boulderen is eerder een sociale activiteit dan competitief en dat maakt de sport zo leuk. Maar waar begin je met klimmen? Uiteraard bij de dichtstbijzijnde boulderhal in jouw stad of dorp. Maar Nederland is niet zo groot, dus het loont om af te reizen naar een vette boulderhal in Nederland. Want er zijn heel wat vette plekken om te boulderen/klimmen. Ontdek de vetste klimwanden/hallen in Nederland op Lone Drifters!
Dit zijn onze lezer’s favoriete klim- en boulderhallen
Klimwand Bjoeks Groningen
Klimhal Bjoeks heeft behalve een indoorklimhal, ook Excalibur; de hoogste vrijstaande klimmuur ter wereld (121 voet of wel zo’n 36.88 meter). Dat maakt deze klimhal een populaire plek om te klimmen. Deze klimwand in Groningen is vernoemd naar zwaardman King Arthur en is interessant voor klimmers vanwege de 36-feet curve in het ontwerp, zodat er een overhang is die klimmers op een echte piek kunnen vinden. Je kunt hier zowel buiten- als binnenklimmen en boulderen, hoewel de hal meer gericht is op klimmen. Buiten vind je rotsachtige objecten wat het boulderen net iets interessanter maakt dan binnen boulderen.


Klimhal Amsterdam Sloterdijk
Bij deze klimhal in Amsterdam kun je binnen en buiten klimmen en boulderen. Met meer dan 300 routes en een klimoppervlak van 3300 m2 raken klimmers hier niet snel uitgekeken.
Locatie: Naritaweg 48 Amsterdam
Losse entree: € 14,- (dagkaart)
Buitenklimmen: nee
Mountain Network
Mountain Network Amsterdam (Erasmusgracht) Amsterdam beschikt als tweede locatie van Mountain Network over een zelfontworpen driehoekklimwandsysteem. Dit systeem zorgt voor veel variatie en maakt alle wanden tot één geheel.
De klimwanden zijn geschikt voor zowel beginnende als gevorderde klimmers en variëren van liggend tot zwaar overhangend, met een maximale overhang van maar liefst 10 meter.
Locatie: Erasmusgracht 297 Amsterdam
Losse entree: vanaf € 7,25 boulderen en klimmen € 8,50
Buitenklimmen: ja
Ivy Climbing Sittard
IVY Climbing in Sittard beweert de grootste en meest complete klimhal van de Euregio te zijn. Zo kun je in deze klimhal zowel lead- als toprope klimmen, boulderen en speedklimmen. De boulderhal is ruim 300m2. Naast de drie klimdisciplines, zijn er voldoende trainingsfaciliteiten. Denk hierbij aan trainingswanden met verschillende hellingshoeken, campusborden, vingerborden, fitnessapparatuur en -attributen.
Locatie: Milaanstraat 115 in Sittard
Losse entree: € 13,50 <25
Buitenklimmen: nee
Energiehaven
Het enorme hoofdklimgebied op de begane grond heeft twee eilanden, elk met een grote ‘paddenstoel’-kei erin. Beide paddenstoelen hebben vooral verticale en overhangende wanden. Sommige overhang zijn vrij extreem, en de er zijn ook laaghangende overhangstukken te vinden.
Het hoofdgebied is aan de linker- en rechterkant omgeven door muren. De muur aan de linkerkant is grotendeels overhangend, met een cave gedeelte in het midden. De muur aan de rechterkant is meestal verticaal of licht positief. Top-out problemen zijn beschikbaar op de rechtermuur, je kunt naar het trainingsgebied klimmen en vervolgens de trap aflopen.
Een ander klimgebied bevindt zich boven, op een balkon boven de linkermuur. Deze heeft meestal ook verticale wanden.
Kijkend naar zowel de beneden- als de bovenverdieping gecombineerd, voelde het alsof er veel overhangende muren waren, genoeg verticale, maar niet te veel positieve punten.
De bar/chill out zone is ruim opgezet, met gezellige banken, tapijten op de vloer en een open haard.
Boulderhal Energiehaven heeft leuke, uitdagende boulders. Het pand is enorm, zo’n 1400m² groot. Naast boulderen kun je er ook relaxen en koffiedrinken.
Locatie: Elektronweg 10A, Utrecht
Losse entree: €11,50 (25+)
Buiten klimmen: ja
Leeuwarden, Noardwand
Klimcentrum Noardwand in Leeuwarden is de nieuwste aanwinst in Nederland van Mountain Network. Noardwand is een moderne klimhal en biedt als één van de weinige klimcentra in Nederland de drie Olympische disciplines aan onder één dak: lead, speed en boulder. Er is ook een Clip ‘n Climb met 11 verschillende klimchallenges.

Buiten klimmen: er is een buitenwand aanwezig voor klimmers die in het bezit zijn van een Klimvaardigheidsbewijs én als je als klant bij Mountain Network geregistreerd staat. Raadpleeg altijd de website voordat je gaat klimmen bij Noardwand.
Locatie: je vindt deze klimhal aan de Fiswerderweg 3 in Leeuwarden
Losse entree:: introductieles volwassenen €13,00
Buitenklimmen: klimmen
Rock Steady Bussum
Bij Rock Steady moet je vooral zijn als je buiten wilt boulderen. Zij hebben namelijk een enorme bouldertuin. Rond de klimhal in Bussum is namelijk een park van boulders die Fontaine Blue een beetje naar Nederland brengt. Onder de boulders ligt zand zodat je veilig kunt landen, maar een bouldermat wordt wel aangeraden.
Achterin de bouldertuin hangt de Crack Generator 3000. Dit is een apparaat dat je in breedte kan verstellen van fingercrack (heel smal) tot off width (breder dan je handen) en ook chimney (wanneer je hele lichaam erin past).
Locatie: Zanderijweg 12-14 Bussum
Losse entree: €13,50 (dagklimmen)
Buitenklimmen: klimmen
Monte Cervino – Bergschenhoek
Buiten klimmen op een ‘echte’ berg doe je in klimcentrum Monte Cervino in Bergschenhoek. Deze betonnen berg met buitenwanden is een abstracte versie van de berg Matterhorn in de Alpen, maar ligt boven in Rotterdam. De wand heeft een oppervlakte van 1.350 vierkante meter en is bijna 35 meter hoog. Vanaf de top heb je uitzicht op veel groen én de skyline van Rotterdam!
Locatie: Hoeksekade 141 Bergschenhoek
Losse entree:: binnen en buiten € 13,00 (speciale tarieven voor 65+, studenten en kinderen)
Buitenklimmen: klimmen
Mountain Network Arnhem
In Arnhem vind je een andere locatie van Mountain Network, namelijk Mountain Network Arnhem. Je kunt op deze klimlocatie zowel boulderen als eten in een industrieel-sportieve omgeving.
Boulderen, klimmen zonder touw. Een paar passen boven de grond. En soms iets hoger.
Locatie: Olympus 27 Arnhem
Losse entree: € 13,50 t/m 65 jaar (speciale tarieven buiten deze leeftijd)
Buitenklimmen: adventure tower als groepsarrangement
Boulderhal Roest
Boulderhal Roest is een grote indoor klimfaciliteit met een 1500m2 vloeroppervlak en 600m2 wandoppervlak. Er is een crossfit set-up en een 40° LED MoonBoard.
Als je lid bent van Roest kun je ook boulderen bij hun andere locaties:
Energiehaven Utrecht | Kunststof Leiden | Radium Maastricht | Zuidhaven Utrecht
Locatie: Marsweg 10 Zwolle
Losse entree: € 11,50 (goedkoper voor <25 jaar)
Buitenklimmen: nee
Tip: In de app Toplogger zijn de meeste klimhallen te vinden met al hun boulderroutes. Je kunt daarin bijhouden welke boulders je hebt geklommen en zien welke boulders er deze week vervangen worden.
Waar kun je klimmen: Bijna alle klim- en boulderhallen
In de onderstaande lijst staan niet alle boulderhallen vermeld, wel een groot aantal. We werken deze pagina nog flink.
FAQ
Er zijn meer dan 30 boulderhallen in Nederland, waarvan de meeste in Noord- en Zuid-Holland te vinden zijn. In dze tabel vind je alle boulderhallen in Nederland.